بهره وری آب شرکتی

بهره وری آب شرکتی چیست و چرا اینقدر مهم است؟

اصطلاح « بهره وری آب شرکتی » بیش از یک دهه است که در سراسر جهان شناور بوده است، و هنوز، بسیاری در دنیای شرکت ها آن را به طور گسترده درک نمی کنند. وقتی در مورد «بهره وری آب» بحث می کنیم، منظورمان استفاده بهینه از آب است. اما معنی آن چیست و بهره وری آب شرکت ها چگونه متفاوت است؟

تعریف بهره وری آب شرکتی

بهره وری آب عبارت است از کاهش هدر رفت آب با اندازه گیری میزان آب مورد نیاز برای یک هدف خاص و میزان آب مصرفی یا تحویلی. بهره وری آب با صرفه جویی در مصرف آب متفاوت است زیرا بر کاهش ضایعات تمرکز می کند و هدف محدود کردن استفاده نیست. بهره وری آب را می توان با شناسایی و حذف هدر رفت آب (به عنوان مثال: نشت، اسپری های طولانی مدت غیر ضروری و غیره) و ارتقاء سیستم های موجود به پیکربندی کارآمدتر و استفاده مجدد از فاضلاب بهبود بخشید.

چرا بهره وری آب مهم است؟

کاری که بهره وری آب انجام می دهد این است که هزینه های مرتبط با آب را کاهش می دهد. بهبود بهره وری آب همچنین ردپای کلی محیطی یک تاسیسات را بهبود می بخشد. به نوبه خود، بهبود ردپای محیطی – دستیابی به بازده محیطی (ROE) – همچنین به بازگشت سرمایه سالم (ROI) کمک می کند. بهره وری آب شرکتی شاهد استفاده مجدد و بازیافت آب خواهد بود، که یک منبع آب جدید بدون نیاز به استخراج یا حمل و نقل آب از جای دیگر، ایجاد می کند و مصرف برق و آب را کاهش می دهد.

آب شرکتی چیست؟

3 دسته عمده برای آب سازمانی وجود دارد:

  • آب سرویس
  • آب مواد تشکیل دهنده
  • آب خنک کننده

آب سرویس

آب سرویس را می توانید در پمپ ها، آب بندها و تمیز کردن (از شستشوی کف ها تا محصولات تمیزکننده) پیدا کنید. این منبع قابل توجهی برای استفاده از آب است و به همین دلیل، اغلب می تواند از طریق استفاده مجدد و بازیافت بهبود یابد. اگر از یک سیستم فیلتراسیون خودکار برای محافظت از تجهیزات، فرآیند و محصولات خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد از آب برای تمیز کردن منظم فیلتر استفاده می کند. با نصب سیستم های جدیدتر و کارآمدتر می توانید میزان مصرف آب را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

آب مواد تشکیل دهنده

در این دسته، آب یک عنصر واقعی در تشکیل نهایی محصول است. این می تواند یک قوطی نوشیدنی مورد علاقه شما یا بخشی از رنگ اکریلیک شما باشد. این آبی است که تحت پردازش و تصفیه کامل قرار می گیرد. بهبود ردپای زیست محیطی آن از سازگاری بیشتر با محیط زیست و کارآمدتر کردن این فرآیند ناشی می شود. نمونه ای از انجام این کار با حذف استفاده از کارتریج های فیلتر یکبار مصرف و به حداقل رساندن میزان آب برگشتی تولید می شود.

آب خنک کننده

اگر می خواهید ردپای محیطی تاسیسات صنعتی خود را کاهش دهید، آب خنک کننده بهترین فرصت را ارائه می دهد. هنگامی که متوجه شدید که طبق “راهنمای طراحی سیستم حامل”، یک لایه رسوبی به اندازه 0.001 اینچ روی سطح کندانسور می تواند مصرف انرژی کلی را تا 10٪ افزایش دهد. اتصال کندانسورها سطح موجود برای تبادل گرما را کاهش می دهد، راندمان را کاهش می دهد و همچنین می تواند هزینه پمپاژ را با محدود کردن جریان افزایش دهد. رسوب در سیستم های خنک کننده می تواند سایش را در آب بندی ها، پمپ ها و ژاکت های HVAC تسریع کند. همچنین می تواند با تماس مستقیم با اجزای فلزی، و به طور غیرمستقیم با محافظت از آن اجزا در برابر بازدارنده های خوردگی و اکسیدان ها، خوردگی را افزایش دهد. در نهایت، رسوب می تواند یک ساحل و محل پرورش باکتری ها باشد که می تواند رسوب زیستی ایجاد کند و برای کارگران خطری برای سلامتی ایجاد کند.
جمع بندی
همانطور که می بینید، حتی بدون پرداختن به ویژگی های بهره وری آب شرکتی – فیلتر خودشوینده – این فرآیند برای بسیاری از سازمان ها تاثیر زیادی دارد، که منجر به کاهش اثرات زیست محیطی آن ها می شود و شاید مهم تر از آن کاهش هزینه ها در کوتاه مدت و بلندمدت باشد. یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود بهره وری آب شرکت شما، استفاده از یک سیستم فیلتر خودشوینده با کیفیت است. با نزدیک به 60 سال تجربه در زمینه تصفیه آب و با پروژه های بی شمار در صنایع مختلف، راه حل های ما احتمالا بهترین انتخاب شما برای ایجاد این تفاوت برای سازمان شما هستند. برای خرید اسکرین فیلتر خودشوینده با ما تماس بگیرید و با کارشناسان ما در پژواک صنعت فرهان مشورت کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند